Літо в садибі Косачів
Оновлену експозицію меморіальних будинків, де жила родина Косачів, презентують вже у цю п’ятницю, 12 липня, в селі Колодяжне Ковельського району.
Це відбудеться в межах фестивалю, присвяченому 175-річчю від дня народження письменниці Олени Пчілки та 75-річчю від дати відкриття Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки.
Садиби відреставрували ще у 2021 році. Відкриття планували на 2022 рік, перед повномасштабним вторгненням, розповіла misto.media завідувачка Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки Ольга Бойко.
«Почалась повномасштабна війна, і замість підготовки до цієї події ми вивозили експонати в сховище. Та за цей час ми побачили, що інтерес до музею в людей не зник. Зараз ми перебуваємо у відносній безпеці, в нас працює літературна експозиція, яка розповідає про життя і творчість Лесі Українки. І відвідувачі наголошують, що музеї повинні працювати під час війни. Люди кажуть, що це для них місце, яке надихає, і в музеї вони почуваються затишно, наче вдома», — поділилась вона.
З її слів, такі відгуки відвідувачів спонукали організувати фестиваль. Тим паче, що заходи до дня народження Олени Пчілки організовують тут із 2021 року.
Цьогоріч для відвідувачів підготували таку програму:
12.00 — погашення поштової марки до 175-річчя від дня народження Олени Пчілки;
12.10 — презентація брендингу музею від рекламної агенції «Партизан»;
12.20 — променад-перформанс «Садиба Косачів: то власне дома» від театру «Гармидер»;
13.00 — пригощання «Лизаветиним Борщем» від ресторації «Панська Вежа»;
14.00 — екскурсія меморіальними будинками та садибою Косачів.
Впродовж дня: майстеркласи, фотозони та фудзони від ресторації «Панська Вежа».
Як доїхати на фестиваль?
Будь-яким автобусом за напрямком Луцьк-Ковель, виходити на зупинці у селі Колодяжне. Шлях до музею підкажуть вказівники. Або ж можна поїхати на авто по трасі М-19, село розташоване за 60 кілометрів від Луцька, прямо перед в’їздом до Ковеля.