У Львові діє соціальне житло для постраждалих від війни

Соціальне житло у Львові. Фото від ГО NE: Urban.
У Львові функціонує перший соціальний будинок для людей, які постраждали внаслідок війни, а також для звільнених з полону захисників України.
Проєкт реалізували в межах ініціативи «Житло для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та відновлення звільнених міст в Україні». Його фінансує Європейський Союз під управлінням NEFCO. На спорудження будинку Єврокомісія надала 19,5 млн євро грантової допомоги.
У будинку передбачені одно- та двокімнатні квартири, щоб мешканці могли проживати разом із сім’ями.
Будівництво тривало понад рік. Соціальний дім урочисто відкрили 14 лютого, повідомив у коментарі misto.media керівник КП «Львівське міжміське бюро технічної інвентаризації» Юрій Теліпський.
Будинок має шість поверхів і налічує 24 квартири. Загалом планується зведення ще семи таких будівель. Інші вже активно будуються.
Що передбачено в будинку
Кожна квартира обладнана кухнею, санвузлом, спальними місцями. Усі приміщення — безбар’єрні. Вони адаптовані для людей з інвалідністю: з протезами, на милицях, у колісних кріслах, а також для людей із порушенням зору.
У кожній квартирі є тривожна кнопка для виклику адміністратора.
Також у будівлі облаштоване укриття відповідно до чинних будівельних норм. Облаштування прибудинкової території — зокрема дитячого майданчика і воркаут-зони — ще триває.
За словами Теліпського, у будинку зможуть тимчасово проживати понад 60 осіб — пацієнти, які проходять реабілітацію в центрі Unbroken, та їхні рідні. Наразі в комплексі мешкає близько 35 осіб.
У будинок поселяють пацієнтів, які не є мешканцями Львова чи області й за станом здоров’я можуть перебувати поза лікарнею без цілодобового медичного нагляду.
Після виписки люди проходять тут соціальну адаптацію. Вони можуть залишатися на період очікування протезування або коли медична допомога потрібна лише періодично.
Як потрапити до соціального житла
Особа має бути пацієнтом, який проходить лікування в межах екосистеми Unbroken — спільноти, що об’єднує понад 20 проєктів з медичної, психологічної та соціальної допомоги.
Соціальне житло — це не лікарня, а наступний етап реабілітації, який сприяє соціалізації. Максимальний термін перебування — один рік.
У майбутньому в межах проєкту планують створити додатковий простір для навчання, розвитку та спільнотворення.
«Ми прагнемо, щоб людина не залишалася в будинку надовго. Коли ми якісно надали послуги, важливо, щоб мешканець адаптувався та звільнив місце для наступного, хто потребує підтримки», — зазначив Юрій Теліпський.