Волинь — серед лідерів за кількістю жінок, які опановують «чоловічі» професії

Фото з телеграм Мінекономіки.
Волинська область увійшла до п’ятірки регіонів, де найбільше жінок долучилися до експериментального проєкту з опанування робітничих професій, які раніше традиційно вважалися «чоловічими».
Ініціативу реалізує Державна служба зайнятості.
Загалом в Україні такою можливістю вже скористалися 588 жінок. Понад половина з них навчається за спеціальностями трактористки (120 осіб), операторки котелень (75), водійки тролейбусів (29), верстатниці деревообробних верстатів (217) тощо.
На Волині участь у проєкті беруть 44 жінки. Одна з них уже завершила курси за спеціальністю «водій навантажувача» й працевлаштувалася за новим фахом. Решта учасниць продовжують навчання, розповіла начальниця управління реалізації програм зайнятості Волинського обласного центру зайнятості Оксана Меріда в коментарі misto.media.
Найпопулярніші спеціальності серед волинянок:
верстатниця деревообробних верстатів — 22 особи;
водій навантажувача — 13;
машиністка сільськогосподарського виробництва — 9.
Інші області-лідери за кількістю учасниць:
Рівненська — 55 жінок;
Житомирська — 52;
Івано-Франківська — 50;
Дніпропетровська — 50.
Як відбувається навчання і хто може долучитися
У межах програми можна безоплатно здобути одну з 31 робітничої професії. Навчання відбувається у групах щонайменше з семи осіб і триває до 10 місяців. Наприклад, курс водійки навантажувача триває приблизно 4 місяці.
Освіту надають ліцензовані заклади. На Волині таких 11, але, у разі потреби, жінки можуть проходити навчання й в інших регіонах.
Після завершення курсу учасниці отримують свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації. Навчання організовують під запит конкретного роботодавця, який зобов’язується працевлаштувати випускницю протягом 15 днів після завершення курсу.
Також жінка може ініціювати навчання самостійно. У такому випадку Волинський обласний центр зайнятості допоможе знайти роботодавця.
Як долучитись до програми:
подати заявку на сайті Державної служби зайнятості;
звернутися особисто до найближчого центру зайнятості (на Волині — м. Луцьк, вул. Сергія Тимошенка, 2).