На Світязі через задуху виявили випадки мору риби

Фото: Тетяна Приймачок.
На Волині у прибережних зонах озера Світязь зафіксували поодинокі випадки загибелі риби.
Основна причина — тривала спека, повідомили у відповідь на інформаційний запит misto.media у Шацькому національному природному парку.
Фахівці зазначають, що загиблу рибу виявляли під час патрулювань в урочищах Дуга, Лука та Гряда.
Через спеку вода на озері прогрівається, і рівень кисню знижується. У таких умовах виникає так звана сезонна задуха (гіпоксія), яка найбільше впливає на донні види риб.
«Донні види риб, зокрема канадський сомик, які тримаються прибережної зони, є найбільш чутливими до дефіциту кисню», — кажуть у нацпарку.
Масового чи токсичного мору риби на Світязі не зафіксовано, наголосили фахівці. Зі зниженням температури повітря та опадами ситуація стабілізується.
Нагадаємо, до кінця місяця температура води на озері Світязь становитиме до 24 °C.


-ecc3958808f0a21d8c1e19f56b4080fc.jpg)