У Луцьку пропонують обмежити використання електросамокатів для дітей

Електросамокати

Фото: misto.media

Луцька міська рада може запровадити нові правила для водіїв електросамокатів.

Питання обговорювали під час чергової сесії міської ради у середу, 24 червня. Зокрема, із запитом щодо врегулювання використання електросамокатів звернувся депутат фракції «Громадянський рух „Свідомі“» Михайло Наход.

Він навів приклад Львова, де ввели нові норми щодо цього транспорту. На сесії запропонували запровадити такі правила:

  • дозволити користування самокатами дітям з 14—16 років;

  • зобов’язати операторів прокату перевіряти вік користувачів через програмне забезпечення;

  • встановити швидкісне обмеження до 15 км/год у пішохідних зонах і на небезпечних ділянках;

  • зобовʼязати використання шоломів;

  • заборонити пересування двох та більше людей на одному самокаті;

  • визначити спеціальні місця для розміщення прокатного транспорту, щоб уникнути його хаотичного паркування на вулицях міста.

Депутати підтримали запит колеги, а секретар Луцькради Катерина Шкльода зазначила, що міська рада вже працює над відповідними механізмами.

«Частину з переліченого, насправді, легко виконати, але важко контролювати. Тому будь-які пропозиції будуть розглядатися», — прокоментувала Катерина Шкльода.

Нагадаємо, станом на червень 2026 року Волинь потрапила до рейтингу п’яти областей за кількістю аварій за участю водіїв на електросамокатах. Найчастіше водіїв самокатів судять за наїзд на пішоходів, зіткнення з авто або ж за водіння у нетверезому стані. У 29% таких справ фігурують підлітки.

misto.media Підписуйся на misto.media в інстаграмі, фейсбуці, тіктоці та телеграмі

також читайте