Цьогоріч у Луцькому районі було понад 100 пожеж. Який варто мати вдома вогнегасник
Мати вогнегасник вдома — це хороша ідея, вважають рятувальники. Цьогоріч в приватних домоволодіннях в Луцьку та Луцькому районі сталось 130 пожеж.
Про це повідомило Луцьке районне управління ГУ ДСНС у Волинській області.
Вогнегасник допоможе ліквідувати загоряння на початковій стадії. Але якщо пожежа масштабна, то загасити її самостійно складно. Можна надихатись диму, втратити свідомість і дати ще більше роботи рятувальникам.
«В більшості випадків пожежі трапляються через те, що люди нехтують простими правилами пожежної безпеки. Але якщо вже щось горить, важливо зберігати спокій. Панікуючи, людина може забути, що в приміщенні є вогнегасник або як правильно ним користуватись», — в коментарі misto.media розказав провідний інспектор Луцького районного управління ГУ ДСНС України у Волинській області Антон Луцюк.
Класи пожеж
На вогнегасниках вказують класи пожеж, з якими вони здатні боротись.
клас А — горіння твердих матеріалів, зазвичай органічного походження, в результаті чого утворюються тліючі вуглини (дерево, папір, тканина тощо);
клас B — горіння рідин або твердих речовин, які переходять у рідкий стан (бензин, фарба, розчинник тощо);
клас С — пожежі, що супроводжуються горінням газів;
клас D — пожежі, під час яких горять метали;
клас E — горіння електроустановок, що під напругою електричного струму (фен, чайник, телевізор, електрошафа тощо);
клас F — пожежі, під час яких горять речовини для приготування їжі (рослинні і тваринні олії, жири).
Які бувають вогнегасники
Найпопулярнішими для дому є три види вогнегасників: аерозольні, порошкові, вуглекислотні. Обов’язково треба прочитати інструкцію, щоб розуміти, коли і як правильно використовувати той чи інший вид вогнегасника.
Аерозольні вогнегасники
Призначені для гасіння пожеж A, B, E, F. Вони є компактні (зазвичай місткістю до 1 л) і прості у використанні. Не потребують спеціального обслуговування, варто лише стежити за терміном придатності.
Водночас аерозольні вогнегасники не підходять для гасіння рідин або предметів, яким не потрібен кисень для горіння: лужні метали і кисневмісні речовини (сполуки).
Порошкові вогнегасники
В усіх них джерелом гасіння є сухий порошок. Але вони поділяються на декілька підвидів, залежно від пожеж, з якими кожен з них може боротись. До прикладу, є порошкові вогнегасники проти пожеж типів A, B, C, E, порошкові проти пожеж лише типу B, C чи лише проти класу D.
Використовуючи порошкові моделі в закритому приміщенні, треба пам’ятати про те, що розпорошена суміш ускладнює видимість, може створити проблеми при евакуації людей і впливати на органи дихання і зору. Сам порошок може залишати сліди та забруднювати.
Вуглекислотний вогнегасник.
Вогнегасна речовина — зріджений вуглекислий газ (двоокис вуглецю). Призначений для пожеж В, С, Е. Головною перевагою є те, що він не забруднює і не пошкоджує обладнання.
Обираючи цей вид вогнегасника, треба враховувати можливість зниження концентрації кисню в повітрі приміщення, особливо якщо воно невелике за об’ємом.
Обслуговування
Всі типи вогнегасників, крім аерозольного, треба перевіряти на справність раз на рік. В Луцьку це можна зробити у пожежній частині № 2 (вул. Героїв рятувальників, 17). Після використання вогнегасника його можна перезарядити, а не купувати новий.