У Луцьку відкрили Центр життєстійкості. Пояснюємо що це і кому він буде корисний
У Луцьку почав діяти перший Центр життєстійкості «FOX HOUSE». Тут надаватимуть психологічну допомогу усім, хто цього потребує.
Що це за Центр?
Це проєкт Міністерства соціальної політики України в межах всеукраїнської програми Олени Зеленської «Ти як?».
Що тут роблять?
Надають першу психологічну допомогу, діагностують психологічний стан, навчають техніками емоційного відновлення, проводять групові заняття, консультують з різних соціальних питань тощо.
Також тут надають індивідуальні консультації, проводять тренінги на теми емоційного вигорання та інтелекту, ментального здоров’я, як пережити травму, налагодити стосунки з близькими або не зіпсувати їх. Окрім того, Центр життєстійкості надає допомогу тим, хто постійно контактує з людьми в кризових станах, наприклад, психологам.
На нашу думку, у зв’язку з війною, немає жодного вцілілого українця й українки та кожен і кожна з нас потребує підтримки. Інколи потрібно вислухати, комусь потрібно виговоритися, іншим необхідний безпечний простір, де вони можуть почуватися самими собою.
Олена Мороль
психологиня Центру життєстійкості
Яка вартість цих послуг?
Безоплатно.
Хто може прийти сюди?
Сюди можуть приходити всі мешканці громади та люди з будь-яких інших населених пунктів країни, кому необхідна допомога. Поки що у Центрі орієнтуються на дорослих, але планують запустити й дитячі тренінгові групи та працювати з підлітками.
Хто надає допомогу?
Тут працюють троє психологів, четверо фахівців із соціальної роботи та один соціальний менеджер.
Де розташований Центр?
В інклюзивному просторі «FOX HOUSE» на вул. Винниченка, 67.
На вході встановлений пандус для маломобільних груп населення й таблички при вході та біля кабінетів продубльовані шрифтом Брайля.
Як сюди звернутися?
До Центру можна звернутися телефоном або безпосередньо прийти. Для цього не потрібен попередній запис.
Графік роботи: 10:00 — 19:00 в будні, 10:00 — 18:00 у вихідні.
Тел.: (09-53) 00-09-56, e-mail: [email protected].
Людина до нас звертається. Ми проводимо з нею консультування — перший скринінг — розмовляємо, вислуховуємо. Пропонуємо варіанти рішень та після цього скеровуємо до потрібного фахівця.
Ольга Шваліковська
психологиня Центру життєстійкості
Про Центр життєстійкості можна дізнатися на сторінках «FOX HOUSE» у фейсбуці, інстаграмі, також у сімейних лікарів та соцпрацівників.
Хто фінансує?
Утримання, оренду приміщення, виплати за комунальні послуги взяла на себе ГО «FOX HOUSE». Роботу фахівців Центру оплачуватиме Міністерство соціальної політики України.