У Луцьку будуть нові правила благоустрою. Що зміниться
Оштрафують за недотримання правил вигулу собак, за те, що не відсортували РЕТ-пляшку, за те, що на прилеглій території до присадибної ділянки розмістили добриво. У Луцькій громаді ініціюють оновлення правил благоустрою. Документ вже готовий, проте до 25 листопада в нього ще можна вносити правки.
Громадське обговорення змін у форматі «круглого столу» відбулося у середу, 13 листопада.
Правила благоустрою в Луцькій громаді є, але вони застаріли, адже були затверджені у 2009 році з деякими внесеними пізніше правками.
З того часу до Луцької громади приєдналися багато сіл, на які треба поширити дію правил, зазначив начальник департаменту економічної політики Луцької міської ради Борис Смаль.
Що зміниться
У документ включили всі міські регуляторні документи: правила щодо поводження з відходами, розміщення вивісок, вигулу собак, сортування відходів тощо. Тепер за їх порушення муніципали зможуть накладати адміністративні штрафи за ст. 152 адмінкодексу, повідомила misto.media начальниця відділу аналітики та моніторингу внутрішньої діяльності департаменту економічної політики Луцької міськради Наталія Рибай.
Мінімальний штраф за порушення правил благоустрою — 850 грн для бізнесу та 360 грн для мешканців громади.
Відповідно до нових вимог, у громаді забороняється:
зберігати будівельні матеріали за межами будівельних майданчиків;
вивозити сміття за межі громади, а мешканцям інших громад — викидати його на території Луцької ТГ;
спалювати побутові та промислові відходи. Можна спалювати рослинні відходи і їх залишки тільки для приготування їжі, обігріву, культурних цілей;
любительське і спортивне рибальство на території Центрального парку культури та відпочинку імені Лесі Українки;
підводне полювання.
Багатоквартирні будинки
Біля входу в під’їзд управителів зобов’язали розмістити дошки оголошень, таблички про заборону куріння та вигулу собак.
У багатоквартирних будинках на прибудинкових та прилеглих до них територіях забороняється:
замуровувати або закривати слухові вікна у підвальних та комірних приміщеннях, на горищах з метою надання безперешкодного доступу до них безпритульним котам;
виконувати роботи на фасадах будинків без паспорта фасаду (видає його департамент містобудування);
встановлювати паркани (огорожі), ворота та хвіртки, відгородження, шлагбауми та інші обмежувачі руху.
Присадибні ділянки
Власникам/користувачам присадибних ділянок забороняється зберігати на території, прилеглій до присадибної ділянки, паливо, добрива, відходи, сільськогосподарську техніку, обладнання, гужові вози (сани), металолом.
Зміни, що стосуються роботи муніципальної варти
Департамент муніципальної варти зобов’язали не тільки штрафувати, а й проводити превентивні заходи щодо запобігання порушень правил паркування у місті.
Зокрема, якщо є місця, де часто штрафують водіїв, муніципали повинні не тільки виписувати штрафи, а й пропонувати зміни схеми організації дорожнього руху, встановлення додаткових дорожніх знаків, нанесення додаткової розмітки тощо.
Якщо у місті хтось із власників житла чи бізнесу хоче облаштувати новий виїзд з території, то муніципали також мають простежити, щоб на цій ділянці встановили нові дорожні знаки, які б інформували водіїв про те, що паркуватися там заборонено.
Прилеглі території юридичних осіб та підприємців
Підприємці повинні:
негайно усувати написи/малюнки на фасадах, а якщо ці написи з посиланням на рекламу наркотичних засобів, то вони мають негайно повідомляти департамент муніципальної варти;
очищувати опори ліній електропередач, стовбури дерев, стовпи, паркани, будівлі від оголошень, реклами, інформаційно-довідкових листівок, плакатів, вивішених у недозволених місцях.
розміщувати вивіски відповідно до встановленого порядку з погодженим паспортом;
встановлювати Державний прапор України на фасаді будівлі за допомогою спеціальних кріплень на державні свята та утримувати його в належному стані;
встановлювати протиковзкі засоби (гумові накладки, дерев’яні трапи тощо) на вуличних сходах в зимовий період.
Управління відходами
За неправильне поводження з відходами людей штрафуватимуть. У місцях, де є контейнери для ПЕТ-пляшок і скла, відповідне сміття треба обов’язково сортувати. Тож, після ухвалення цих правил благоустрою, якщо мешканця громади чи підприємця спіймають на тому, що він викидав пляшки не у спеціальний контейнер — його оштрафують.
Великогабаритні та ремонтні відходи (розміри яких перевищують 50×50×50 сантиметрів: меблі, матраци, килими, побутова техніка, валізи, двері, вікна, лінолеум, сантехніка тощо) треба розміщувати біля контейнерів та/або в спеціально відведених місцях.
Також у нові правила додали розділ, що стосується інклюзивності
Юридичні особи, підприємці, громадські формування зобов’язані створювати умови для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю (зокрема осіб з інвалідністю, які використовують засоби пересування та собак-поводирів) та інших маломобільних груп населення до об’єктів.
Як подати свої пропозиції
Обговорення проєкту рішення триває. Потому його планують винести на розгляд сесії.
Пропозиції та зауваження від фізичних та юридичних осіб приймають до 25 листопада 2024 року.
Їх треба подати у письмовій формі у департамент економічної політики за адресою: вул. Богдана Хмельницького, 19, каб. 222, або за тел. +380 332 777 934 чи на адресу електронної пошти [email protected].
Також можна подати пропозиції через платформу електронної демократії.