Національний мультипредметний тест у 2025 році буде, а ДПА — ні. Головне для випускників
Вступники будуть складати мультипредметний тест, а державну підсумкову атестацію скасували, аби учні могли сфокусуватися на підготовці до вступних випробувань.
Що ухвалила Рада про НМТ та ДПА
29 жовтня у Верховній Раді ухвалили проєкт закону щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2025 року. На черзі підписання документа президентом.
Проєкт передбачає продовження особливого порядку зарахування на навчання для здобуття вищої освіти. Таку схему почали застосовувати з початку широкомасштабної війни, тобто 2022 року.
Державна підсумкова атестація у 2025 році скасована для всіх випускних класів — 4, 9 та 11.
Який тест складатимуть випускники
Випускники, які планують здобути вищу освіту, а саме вступають на бакалаврські програми, будуть складати Національний мультипредметний тест (НМТ).
Обов’язкові дисципліни буде три: українська мова, математика, історія України. Ще одну треба буде обрати: фізику, хімію, географію, біологію, іноземну мову, українську літературу. Вказати цей предмет можна буде під час реєстрації для участі в НМТ.
Як здаватимуть НМТ у 2025 році
Рада продовжила можливість здачі тесту в електронному форматі. Серед нових умов, про які повідомляє Центр оцінювання якості освіти, йдеться, що у 2025 році заплановано деякі зміни щодо тесту з історії України. А саме — завдання охоплюватимуть весь курс, а не події другої половини 16 — початку 21 ст. Тобто розділи про стародавню історію України, Київську державу, Галицько-Волинську.
Приклади запитань та тренажер з історії доступні на сайті Центру оцінювання якості освіти.
Модель тестування передбачає, що всі чотири предмети учасники здають в один день. Два — до обіду і два — після. Загалом чотири години. Для конкурсного відбору використовуватимуться результати з кожного предмета, переведені в шкалу 100–200 балів.
Тестування випускники будуть проходити у комп’ютерних аудиторіях. Їх створюють у населених пунктах як в Україні, так і за її межами. Минулого року іспит передбачав основну і додаткову сесії (для тих, хто з певних причин не встиг). Варто орієнтуватися, що це період травня — липня 2025 року.