У музеї Волинської ікони триває мистецький проєкт «Молитва за Україну»
Упродовж жовтня лучани й гості міста в музеї Волинської ікони зможуть побачити 43 картини, які народилися під час війни.
Мистецький проєкт «Молитва за Україну» створений за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України, громадських організацій «У серці з Україною» та «Кращий художник».
Картини вже представили у Києво-Печерській лаврі та Верховній Раді України, тепер вони побудуть місяць у Луцьку і поїдуть за кордон.
До створення проєкту долучилися художники із дванадцяти міст України. Це, зокрема, Володимир Козюк (Вінниця), Олександр Охапкін (Олександрія), Іван Шишман та Злата Шишман (Ізмаїл), Анна Башликова та Валерій Шматько (Харків), Валерія Кузьменко та Євгенія Божко (Одеса), Віктор Чепінець (Хуст), Владислав Задворський (Ірпінь), Володимир Семчук (Івано-Франківськ) та Євген Піскунов (Київ).
Проєкт «Молитва за Україну» є частиною мистецького напрямку «Мистецтво через усвідомлення». Його мета — показати історію України через образ Богоматері й возвеличити роль жінки, матері, дружини.
«Вони (автори, — mm) у такий спосіб вирішили показати наші зруйновані міста і роль жінки, матері, української Мадонни на тлі розбомблених міст. Бо мати завжди оберігає своїх дітей. Багато художників створювали свої роботи безпосередньо під обстрілами. І зрозуміло, що їх внутрішній стан передавався на полотні», — розповідає директорка музею Тетяна Єлісеєва.
Багато робіт передають притаманні їхньому регіону деталі (елементи одягу, вишивка, артефакти тощо).
Чимало виставок було у нашому музеї за 30 років його існування. Ми бачили образ Богородиці на багатьох іконах в різних інтерпретаціях, але ніколи не могли подумати, що будемо бачити образ Діви Марії як образ України на тлі розбомблених міст. На жаль, зараз це наша реальність.
Тетяна Єлісеєва.
Директорка музею.
Разом із виставкою організатори представили 50 каталогів. У них українською й англійською мовами викладена історія кожної картини. Каталоги продаються, їх вартість — 500 грн. Кошти від продажу каталогів спрямують на потреби 14-ї окремої механізованої бригади імені Романа Великого.
Квиток у музей коштує 50 грн для дорослих і 30 грн для дітей, студентів, пенсіонерів. Військові та учасники бойових дій можуть відвідувати музей безплатно.
Працює музей щодня, крім середи й суботи, з 10:00 до 18:00 без обідньої перерви.
Адреса: вул. Сергія Тимошенка, 5.
Квиток дійсний на всю територію музею.