У Луцьку змагалися ветерани з усієї України
Вперше у Луцьку відбувся спортивний командний захід для ветеранів «Звитяга нескорених». У силових видах спорту змагалися захисники України, які мають різні види поранень, а дехто й ампутації.
У змаганнях взяли участь ветерани з усієї України, які об’єдналися в 11 команд (у кожній — по три учасники):
«Титани UA» (м. Дніпро);
«Серце Азовсталі» (м. Маріуполь);
«Буковина» (м. Чернівці);
«Луцьк» (м. Луцьк);
«Стронг ветеран Рівне» (м. Рівне);
«Київські койоти» (м. Київ);
«Волинь» (Волинська обл.);
«Полісся» (Волинська обл.);
«Умань» (Черкаська обл.);
«Браття з Прикарпаття» (м. Івано-Франківськ);
Збірна Одеської області.
Організатори заходу: Федерація стронгмену України, Українська Федерація спорту ветеранів війни. Головним рефері був Василь Вірастюк .
Це вже 14-ий такий захід в Україні, розповів misto.media Василь Вірастюк. У Луцьку вперше проводять саме командні змагання і завершують сезон.
«Наше завдання — зробити такі змагання систематичними. Бо систематичність — це дисципліна, а дисципліна — це самоорганізація. Це те, чого часто бракує ветерану, коли він повернувся до мирного життя після перенесених травм, поранень чи навіть ампутації. Люди часто „розклеюються“, не можуть знайти себе в соціумі. На нашу думку, фізична культура і спорт в цьому допомагає. Якщо вони в цьому процесі — ми на якийсь відсоток можемо бути впевнені в тому, що у них все буде добре», — зазначив пан Василь.
І до війни активно займався спортом капітан луцької команди Тарас Сасовський. Він — колишній боєць 100-ї бригади, втратив під Бахмутом частину обох ніг, а у серпні 2023 року став на протези. Саме спортивні навантаження допомогли йому відновитися та не впасти у депресію після поранення, каже він. Нині чоловік тренується тричі на тиждень.
Життя після поранення не закінчується, воно стає ще цікавішим. Я щиро запрошую усіх ветеранів та ветеранок долучатися до нас. Ми маємо показати, що ми непереможні!
Тарас Сасовський.
Змагання відбувалися у чотирьох дисциплінах:
жим гирі за три хвилини;
жим штанги за три хвилини;
велотренажер (аірбайк) за одну хвилину;
командне веслування на тренажері за 100 секунд.
У нелегкій боротьбі перемогу здобула збірна з Дніпра «Титани UA» (43 бали), друге місце виборола маріупольська команда «Серце Азовсталі» (34 бали), третє місце — у «Буковини» з Чернівців (33 бали).
«Нам важливо було, щоб до нас приїхала максимальна кількість команд з різних регіонів України. Це хлопці й дівчата, які втратили своє здоров’я, втратили частини свого тіла, але не втратили серця і віру в Україну. Сьогодні наше завдання — максимально зробити так, щоби вони відчули нашу вдячність і нашу підтримку за їхній подвиг і за їхні надлюдські зусилля для того, щоб Україна була незламною, демократичною, суверенною», — зазначив директор департаменту молоді та спорту Луцької міськради Володимир Захожий.
Сезон був виснажливий, але захід вдалося легко організувати, додав президент федерації стронгмену України Сергій Конюшок. Такі змагання — дуже важлива сходинка для розвитку системи спортивної реабілітації в Україні.
«Ми постійно чуємо слова вдячності від спортсменів за нашу роботу і це насправді надихає. Сподіваюся, що ветеранські змагання в Луцьку стануть регулярними», — каже пан Сергій.