Луцьких школярів вчать підтримувати своє ментальне здоров’я. Розказуємо як
У школах Луцької громади вже цього навчального року використовують матеріали курсу «Уроки щастя», щоб навчити дітей дбати про свій психічний стан.
Ментальне здоров’я дітей в наш час дуже страждає, каже психологиня-методистка Луцького ліцею № 1 Інна Федорчук.
«Якщо не уроки, то хоча б „хвилинки щастя“ потрібно проводити під час інших предметів. Дітей потрібно знайомити з техніками збереження психічного здоров’я. Психологи навчають цих технік класних керівників, а вони розповідають про це дітям, наприклад, під час виховних годин», — зазначила вона у коментарі misto.media.
Дітям розповідають, як боротись зі стресом та розвивати психологічну стійкість .
До прикладу, для ментальної самодопомоги можна виконувати такі вправи:
коротка руханка;
вправа «5-4-3-2-1»: назвіть 5 речей, які ви бачите навколо себе, 4 речі, до яких можете доторкнутись, 3 речі, які чуєте, 2 речі, які відчуваєте на нюх, одну річ, яку можете спробувати на смак. Це допомагає «заземлитись», тобто повернутись в момент сьогодення під час стресів;
вправа «Дзеркало і мавпа» сприяє емоційному розвантаженню. Виконується в парі, в якій один буде «дзеркалом», а другий — «мавпою». «Мавпа», опинившись перед «дзеркалом», поводиться досить вільно: її міміка, пантоміма, жестикуляція дуже різноманітні. «Дзеркало» повторює якомога точніше всі рухи «мавпи». Через деякий час учасники міняються ролями.
Нагадаємо, курс «Уроки щастя» створили в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» . Він передбачений для учнів 1-7 класів, щоб навчити школярів дбати про ментальне своє здоров’я та добробут оточення.
У школах Луцької громади матеріали курсу поєднують з іншими предметами, до прикладу, інтегрують з «Я досліджую світ» або «Здоров’я, безпека та добробут». Це також мають робити психологи, класні керівники, соціальні педагоги та вчителі-предметники, повідомили у департаменті освіти Луцької міської ради у відповідь на запит.