За 5 років у Луцьку 8 квартир перейшли громаді, бо не знайшлось спадкоємців
Квартири, власники яких померли, не залишивши спадкоємців, можуть перейти громаді. Здебільшого ці помешкання переводять у соціальне житло, в черзі на яке у Луцьку наразі перебуває 182 людини.
Якщо померла особа не має спадкоємців, то її спадщину називають відумерлою . Визнають її такою через суд. Ці квартири за потреби ремонтують коштом міського бюджету і надають у порядку черговості тим, хто перебуває на квартирному обліку.
За останні 5 років (з 2019 по цей час) у судовому порядку визнали відумерлою спадщиною та передали у власність Луцької громади 8 квартир. З них 6 передали на заселення рішеннями міськвиконкому, ще 2 поки не заселені.
Квартири, які визнали відумерлою спадщиною, зазвичай надають людям із соціальної черги. Це окрема черга, куди зараховують людей із соціально незахищених верств населення, розповів начальник відділу з обліку та розподілу житла департаменту житлово-комунального господарства Луцької міської ради Геннадій Козюта.
На соціальну чергу можуть стати ті, у кого мінімальні доходи, у кого немає у власності транспортних засобів, нерухомого майна.
Геннадій Козюта.
За його словами, щоб стати у соціальну чергу на квартиру, потрібно звернутися у ЦНАП , де повідомлять, які документи треба зібрати та принести адміністратору. Потім їх опрацьовують у міськраді, заяву розглядає комісія, готує проєкт рішення і подає на розгляд виконкому.
Загалом черг на житло у Луцькій громаді є 5. До слова, дехто чекає на квартиру вже майже 50 років: