У Луцьку змінили тарифи на тепло. Бюджетники і юрособи платитимуть більше
Нові тарифи для населення не діятимуть до завершення воєнного стану і ще пів року після його скасування.
У середу, 11 вересня, на черговому засіданні міськвиконкому затвердили нові тарифи на теплову енергію.
Причинами такого рішення називають зношеність мереж та обладнання, які слід ремонтувати, ріст цін на воду та електроенергію, зміни розміру фонду оплати праці. Тарифи для «Луцьктепла» переглядають практично щороку.
Загалом для бюджетних установ в новому опалювальному сезоні тарифи зросли на 4%, а для категорії «інші споживачі», куди входять і юридичні особи, на 4—13%.
Приміром, за минулий рік бюджетним споживачам (ті, які фінансуються з державного і з місцевого бюджетів) було нараховано за тепло близько 157 млн грн. Рахуємо: 4% від цієї суми — це 6,3 млн грн додатково (за умови, що вони грітимуться, як торік, і використають стільки ж гігакалорій тепла, як минулого року).
У рішенні є й про те, як зростуть тарифи для населення. Але це поки що лише декларація, бо побутові споживачі за тепло платитимуть за тарифами, чинними станом на 24 лютого 2022 року. Вони діятимуть до скасування воєнного стану і ще 6 місяців після нього. І вже потім будуть діяти тарифи, чинні для поточного тарифного року (він триває з 1 жовтня до 30 вересня).
До слова, станом на 1 вересня, ДКП «Луцьктепло» споживачі торгують 173 млн грн за надані послуги (гаряча вода і теплопостачання). Побутові споживачі заборгували 158,5 млн грн, інші споживачі — 10,7 млн грн, бюджетні організації — 3,8 млн грн. Рівень розрахунків споживачів категорії «населення», кажуть на підприємстві, у липні склав 116%.