Презентуючи новий сезон, в «Гармидері» інтригували прем’єрами та місили хліб
Презентація нового 21-го сезону відбулася в мистецькому просторі «Ангар». Артисти представили дві прем’єри: п’єсу «Шлюб» та виставу-дослідження «Пчілка», а також розповіли про свою концепцію.
Зняли відеоманіфест
У концепції нового сезону театру «Гармидер» — гасло-цитата Леся Курбаса : «Театр має бути таким, яким суспільство має бути завтра». Команда показала, що готова говорити про завтра уже сьогодні у своєму маніфесті для презентації нового сезону.
Відеоманіфест знімали з усіма акторами «Гармидеру». Це короткі фрази у форматі слоганів, чернеток, які ми прописали на стратегічній сесії. Ми ці речі проговорили, зібрали в цілісну картину, як маніфест, щоб донести до загалу, хто ми, що ми хочемо показати і зробити в новому сезоні.
Наталка Шепель,
акторка театру «Гармидер»
Глядачів чекають прем’єри
Як мінімум дві прем’єри актори театру готують глядачам. Уже у вересні покажуть спектакль, якого досі ще не ставили в Україні — п’єсу «Шлюб» польського прозаїка і драматурга Вітольда Ґомбровича у перекладі Лариси Андрієвської. Постановку підтримало Генеральне Консульство Республіки Польща в м. Луцьку.
А у жовтні покажуть виставу-дослідження «Пчілка» за підтримки УКФ та Волинського національного університету імені Лесі Українки. Цього року минає 175 років з дня народження Ольги Косач-Драгоманової, її постать відкривають по-новому дослідники біографії, науковці і театрали. Команда театру «Гармидер» спершу створить серію роликів, у яких показуватимуть етапи дослідження постаті Олени Пчілки. А вже на основі зібраних матеріалів, рефлексій, відгуків, листів створять сценарій для вистави.
Наталка Шепель, яка, як вона каже, буде не грати роль, а швидше занурювати глядачів у світ Олени Пчілки, розповіла, що ролики створюють під час підготовки вистави й перший з них уже вийшов у соцмережах.
«Матеріал про Олену Пчілку достатньо непросто знайти, тому ще науковці з університету опрацьовують архіви. Зазвичай ніхто не знає, як проходить підготовка до вистави, а тут ми частково показуємо, як це відбувається, як ми будемо вибирати реквізит, шити костюми. Роликів має бути 10, частково вони будуть проливати світло на цю видатну людину і зацікавлювати, приваблювати, змушувати шукати більше інформації про неї», — каже пані Наталка.
Колір сезону і соціальні проєкти
Мерч, маркетингові матеріали 21-го театрального сезону будуть мати свій колір. Ним став неон блакитний — колір мрії та ідеальності, свіжості та майбутнього, безмежних неба та моря, що на перетині утворюють горизонт. Це колір свободи, без якої, кажуть у театрі, неможливо створювати якісний мистецький продукт.
Також у «Гармидері» анонсували соціальні проєкти, які коротко презентували на двох пітчингах під час зустрічі в «Ангарі» щодо нового сезону. Тоді сумарно зібрали понад 8 тис. грн на реалізацію проєктів.
Перший — «Вірші. Хліб. Вино». Його суть — показати важливість терапевтичного впливу поезії в часі війни.
Другий — «Теплий вечір». Він покликаний підтримати творчість військових, які до початку повномасштабного вторгнення були дотичними до творення культурних проєктів у музиці, живописі, танці, фотографії, віршуванні тощо.
«Ці проєкти вже вписані в наш календарний план паралельно з прем’єрами. Уже навіть під час презентації нового сезону нам люди залишали пропозиції про те, з ким, наприклад, із творчих військових ми могли б зробити такий вечір. Коли ми будемо анонсувати їх, відновимо донати. Хоч це будуть благодійні вечори, але все одно ми маємо оплатити світло, підключення техніки», — пояснює Наталка Шепель.
Символічно замісили хліб
Під час зустрічі з нагоди відкриття символічно розчинили та замісили хліб, і, поки спілкувалися та проводили презентації, тісто підійшло. Його й роздали всім учасникам у спеціальних боксах з написом «Мій хліб. Мій театр. Моє завтра», аби вдома кожен отримав можливість в тиші і спокої спекти маленьку хлібинку з вірою, що навіть найменше наше зусилля сьогодні принесе гідні плоди завтра.