«Флайза» готує новий альбом та відеокліп із ретро «Волинянкою»
Луцький гурт «Флайза» записав нову пісню: про незламних українців і про необхідність творити добро, аби воно поверталося.
Композицію «Сторона світла» записували спільно зі спортсменами Спеціальної Олімпіади України .
Цьогоріч музиканти виграли конкурс та здобули грант від Українського культурного фонду для запису музики. Тепер у «Флайзи» є можливість протягом двох місяців завершити роботу над альбомом і відзняти відеокліп для його популяризації.
Це вже друга перемога гурту. Перший грант команда здобула в розпал ковіду. Тоді вдалося відіграти онлайн концерт з нагоди двадцятиріччя гурту, пошити костюми, зняти відеокліп на пісню «Шикардос».
Пісня про світлих людей
Ідея нової пісні — розповісти про позитив, який у кожному з нас є.
Вона про світло, тому ми запросили сюди діток. Композиція, наче про них написана, — діти дуже кльові, енергійні, вони заряджають нас, а ми — їх. Це була дуже гарна синергія, як на мене
Андрій Тимчук
Лідер гурту «Флайза»
Це не перша зустріч гурту з дітьми із організації. «Флайза» уже долучалась до спортивного свята «Об’єднані сонячними мріями», організованого до Міжнародного дня людини із синдромом Дауна. Лідер команди ділиться, що така творча співпраця на студії звукозапису — цікавий досвід для всіх, давня ідея, яку нарешті вдалося втілити.
«У житті дітей це був перший аудіозапис. Ми провели екскурсію по студії, показали концертний зал, аби малі вокалісти побачили і відчули на собі, як працюють музиканти. Ми показали дітям: ось студія, а ось — мікрофон. Це для них неабияка подія і певний шок. Діти проникають в творчу атмосферу, співають, насолоджуються. Робота йде непросто, але ми дуже сподіваємось на гарний результат», — розповідає Андрій Тимчук.
«Дуже прикольно було спостерігати за реакцією дітей, коли вони почули власний голос у навушниках. Дівчинка Варвара, яка перед цим плакала, почала сміятися — зі сторони голос звучить зовсім по-іншому, ніж ти собі його чуєш. Діти роздивлялися мікрофон, «плювалку» біля нього, про все розпитували: для чого воно і як працює», — додає вокалістка «Флайзи» Алла Новак.
Пісню, яку записувала «Флайза» з дітьми, можна буде почути в новому альбомі. Це уже п’ятий альбом в історії гурту, який так і назвали «П’ятий». Попередній реліз був ще у 2015 році.
«Ми маємо надію, що завдяки УКФ зможемо реалізувати наші плани і втілити всі творчі ідеї вже восени. Плануємо завершити все на початку осені, адже наприкінці вересня ми вже маємо відзвітувати та подякувати за співпрацю. Водночас для того, щоб альбом гарно реалізувати, його потрібно промотувати. Для цього ми заклали в бюджет проєкту відеокліп, адже він, зазвичай, випускається в підтримку альбому. Так люди дізнаються, що у гурту є щось нове, цікавеньке і будуть шукати альбом», — пояснив Андрій.
Лучани побачать себе в новому кліпі
Кліп зніматимуть на пісню, яка, зі слів музикантів, теж життєствердна та позитивна. За сценарієм, кожен учасник гурту буде грати в різних локаціях міста Луцька: у Луцькому замку, біля будинку скульптора Голованя, у Галереї стрит-арту «Галерея 4/8», поряд зі скульптурою «Зерно», тому випадкові перехожі також потраплять у кадр. За задумом режисерів, містом гулятиме ще й цікавий секретний персонаж, який буде викликати у зустрічних людей багато емоцій. Саме на емоціях хочуть зробити акцент автори ідеї кліпу.
Режисерами відеороботи «Флайзи» стали Володимир Сущ, який знімав гурту кліп на пісню «Мої крила», та Олександр Соловей, з яким музиканти уже мали досвід співпраці під час зйомок кліпу на пісню «Двоє».
«Фішка цього кліпу та альбому — це старенька дуже крута „Волинянка“: легендарне авто Луцька. Його люб’язно надав нам для зйомки наш друг Вячеслав Плескот. Він реставрував автомобіль до стану нового, перебрав усі його нутрощі до останнього гвинтика. Автівка регулярно бере участь у різноманітних автомобільних виставках», — каже лідер гурту.
«Машина дуже складна в керуванні, її непросто навіть завести. Тому нам будуть допомагати фахівці, оскільки ми ще не мали досвіду подорожі на такому транспорті. В сучасних реаліях такий антикваріат уже важко знайти», — розповідають музиканти.
Зі слів учасників команди, останні два роки вони створювали пісні переважно на соціальну та військову тематику, яка більше відповідає часу та умовам, в яких живе країна. Але зараз вирішили додати позитиву та іншої енергії. Навіть військові друзі музикантів телефонували, казали: «Скільки вже можна плакати, творіть щось оптимістичне, щоб підбадьорювало».