У Києві та Львові відмовляються від косіння трави. А що у Луцьку
Відмовитися від першого весняного покосу вирішила Львівська міська рада, а столицю засаджують декоративними луками, які не планують скошувати.
misto.media вирішило з’ясувати чи планують такий досвід перейняти у Луцьку.
Досвід Львова
Першого весняного покосу трави, який щорічно проводили у квітні, цьогоріч проводити не будемо, задля економії коштів. Вулиці Лева стануть зеленішими, а районні адміністрації зможуть зекономити кошти, які передбачені на утримання зелених зон, — повідомили на сайті львівської мерії.
Також торік у Львові, в порівнянні з попередніми роками, зменшили покоси трави на газонах, а саме косіння не проводили за спекотної погоди, і збільшили висоту покосу.
Відмова від косіння у столиці
У 2024 році Київ продовжить впроваджувати європейські практики захисту біорізноманіття, — пишуть на сайті КМДА.
У кожному районі столиці визначені ділянки, на яких висадять декоративні луки та застосують підхід відмови від косіння. Натуральний ріст трав передбачений на 39 локаціях, а ще на 17-ти планується використання сумішей трав декоративних луків.
«Ми отримали багато позитивних відгуків від киян, започаткувавши експеримент з відмовою від косіння та з висаджуванням луків на обраних ділянках. Ця практика чудово прижилася і не лише створює привабливі та естетичні ландшафти, але й сприяє збереженню біорізноманіття», — розповів директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний.
Що кажуть в Луцьку?
Змінити підхід до озеленення Луцька пропонують активісти громадської організації «Семиярусна гора». Відмова від косіння — це, і економія, і поліпшення екологічного клімату, — розповів misto.media керівник «Семиярусної гори» Любомир Дмитришин. Каже, що обмеження косіння — це найдешевший спосіб озеленення.
«Це дуже гарна практика — дешево і значно покращує екосистему. Менше нагрівається поверхня під час спеки. Треба просто визначитися, які зони є пріоритетними. В парках, до прикладу, ті зони, де люди не ходять можуть бути не покошеними. Є упередження, що там заводяться кліщі, але це не так. Це не залежить від висоти трави».
Також Любомир Дмитришин розповів, що «Семиярусна гора» зараз готує проєкт благоустрою скверу біля готелю «Профспілковий» на проспекті Відродження.
«Там озеленення складається із трьох частин. Одна з них буде складатися із зони обмеженого косіння, яку ми плануємо засіяти різнотрав’ям. Там рослини, трави, які будуть самозасіюватися, і які треба просто не косити».
Тендер на озеленення Луцька на понад 11 мільйонів цього року виграло КП «Парки і сквери». Його керівник Олександр Михалусь розповів, що вони виконують лише ті роботи, які замовляє департамент ЖКГ Луцькради.
«В парках ми косимо лише центральну алею і по схилах. В секторах, і в середині ми не косимо. Центральний парк, більш-менш коситься, а решта парків — лише обочина коситься, де така висока вже трава. Я думаю, що ми менше будемо косити цього року, набагато. По об’ємах я не готовий сказати, все залежить від погоди», — розповів Олександр Михалусь.