Чому в Галерею мистецтв у Луцьку несуть корм для котів
У Галереї мистецтв експонують виставку «Кіт-Воркіт».
Її відкриття присвятили Дню кота, який відзначають 8 серпня. На виставці свої роботи у різних техніках презентували 10 художників із Луцька:
Наталія Мелесь,
Тетяна Ядчук-Богомазова,
Олександр Наумюк,
Роман Петрук,
Анастасія Вацик,
Олексій Семеринський,
Оксана Ядчук-Мачинська,
Світлана Костукевич,
Аліса Каліщук,
Ірина Шумейко.
«Взяти участь у виставці мені запропонувала Наталія Мелесь, кураторка та ідейниця виставки. Я здебільшого працюю в такій графічній техніці, як монотипія, а ці роботи — це швидше експеримент. Малювались вони без пензля, просто руками: вмочуєш пальці в туш — і малюєш. Роботи виконані без попереднього начерку чи ескізу, так би мовити, в один прийом. Мені подобається безпосередність котів, їхня здатність в момент зацікавлюватися чимось, починати гратись, активно спостерігати. Може, це і надихнуло саме на такі сюжети», — каже один із учасників виставки художник Олександр Наумюк.
Як розповіла організаторка виставки художниця Наталія Мелесь, мета заходу — привернути увагу людей до долі бездомних тварин.
Я бачу проблему і намагаюся щось зробити. Я люблю тварин і мене хвилює доля бездомних котів. Тварини дуже незахищені у нашій країні. Ми намагаємося залучити людей до благодійності.
Наталія Мелесь
художниця
На виставці є банка для збору коштів на потреби бездомних тварин, є кошик для корму. За донат можна придбати авторську тематичну листівку Наталії Мелесь.
Одна зі знайомих мисткині має вдома багато котів і собак. Їй приносять тварин, яким потрібна допомога, яких, наприклад, збила машина. Тому частину корму і зібраних грошей передають їй на лікування чотирилапих.
Вдома у пані Наталії також є кіт Тіллібом. Він прибився до будинку зі зламаною щелепою вже в дорослому віці. Кота підлікували і вирішили залишити.
«Я б заборонила на державному рівні роботу розплідників, де купують живих істот за великі гроші. Скільки тепер на вулиці покинутих тварин, яким потрібна допомога, скільки котів і собак з окупованих територій», — розмірковує художниця.
«Під час війни нам дуже важко знайти в собі сили і ресурс допомагати ще комусь. Але, рятуючи когось, ми допомагаємо собі. Це додає такої енергії, коли ти бачиш задоволені мордочки котиків, песиків», — каже художниця Олена Звягінцева, учениця якої, 15-річна Аліса Каліщук, також представила свою роботу на виставці.
За словами Олени, під час підготовки виставки навіть ті митці, які мало займаються анімалістикою, відкрили в собі любов до тварин.
Виставка в Галереї мистецтв експонуватиметься ще тиждень, тож організатори запрошують усіх охочих долучитися до акції на захист бездомних тварин.