Куди приносити зайвий одяг та взуття у Луцьку
У Луцьку здати одяг та взуття для повторного використання можна у двох місцях: на проспекті Соборності, 19 Б та на вулиці Транспортній, 7 (колишня Трункіна).
У центрі управління відходами біля села Брище при в’їзді на сміттєвий полігон контейнерів для одягу немає. Речі приймають не для перероблення, а для подальшого використання, пояснюють працівники центру.
Мотлоху тут не місце
«Наша місія — зменшити навантаження на полігон. Якщо одяг ще придатний для повторного використання, то хай краще його хтось носить, аніж він буде валятися на звалищі», — розповідає Павло Березюк, фахівець зі зв’язків з громадськістю центру управління відходами «Чистий Луцьк».
Каже, речей приносять дуже багато. Є гарний одяг, попрасований, випраний, без дірок і плям.
«Але часто привозять просто мотлох, і ми не знаємо, що з ним робити. Ми не переробляємо і не сортуємо одягу, як багато хто думає. Часом у людей помер хтось із родичів, і вони просто згребуть всі речі покійного в пакети і приносять. Мовляв, переберете. Або прибрали на горищі — і мішками до нас», — каже пан Павло.
У центрі сортування відходами є чітка інструкція, які речі можна приносити:
Непотріб, який потрапляє до центру управління відходами, доводиться утилізовувати.
«Нині немає жодного підприємства в Україні, ну принаймні на Волині, яке переробляє саме одяг. У нас є два методи утилізації: єдиний завод під Києвом „Енергія“, який спалює сміття, ну або звичайне захоронення на полігонах», — пояснює Павло Березюк.
Куди потрапляють нормальні речі
Одяг, який ще можна використовувати, передають волонтерам.
Відсотків 90 забирає ГО «Станція добра» з Ківерців. Вони раз на два тижні складають цілий бус речей для тих, хто потребує. Також багато речей везуть у Харківську область.
Павло Березюк
фахівець зі зв’язків з громадськістю
До слова, пан Павло розповів, що коли минулого року підірвали Каховську ГЕС, волонтери з Ківерців повезли туди дуже багато речей. І, попри серйозну допомогу, не обійшлося без прикрих випадків, бо серед одягу, який взяли (а часу перебирати все на місці не було), виявилися навіть штани без однієї клешні.
Павло Березюк розповідає, що речі можуть брати всі, кому треба. Люди щодня приходять чи приїжджають з області і вибирають те, що їм підходить. Проте зараз одягу — у надлишку, тож контейнер для збору повний.
У центрі управління відходами планують впорядкувати речі, поставивши менші пластикові контейнери окремо для, наприклад, дитячого, жіночого та чоловічого одягу. Тому просять людей підписувати пакети з речами, наприклад, «Дитячий одяг до 3 років».