У Музеї сучасного мистецтва Корсаків — виставковий проєкт Василя Дмитрика

Фото з сайту «Українська правда», надані одеським музеєм.
Нову інсталяцію скульптора та художника, що працює в Одесі, презентують 2 травня.
Концепція
Виставковий проєкт під назвою «not to open, stored forever» містить скульптури та інсталяції, створені з дерева, металів, композитів і знайдених обʼєктів.
Проєкт розпочався з інсталяції «Мідний саван», яку ще у жовтні 2022 року митець створив за підтримки Українського культурного фонду.
Сенс ініціативи — показати присутність зла, памʼять війни та неможливість повернення до «довоєнного».
Інсталяція — відгомін поховальних звичаїв давньої китайської династії Хань , яка відома численними завойовницькими війнами. В імперії вірили, що саван із нефриту забезпечить їй вічне життя та збереже тіло нетлінним.
Василь Дмитрик замість нефриту зібрав саван із пластинок міді, де окисом проступає камуфляж злочинних намірів російського режиму, прошитих людським гнівом та болем. У «Мідному савані» митець «збирає», деконструює та замикає зло, яке потрібно «зберігати вічно, не розкривати».
Роботу експонували раніше в Одеському художньому музеї.
«Ми цю виставку зробили як майбутню темпоральність того, що відбулося, це склад чогось небезпечного, зла, яке в Україні зібрали, сховали, запечатали, і воно тліє, як чорнобильський саркофаг. Ми ж не розуміємо, що відбувається всередині — якось воно собі тліє, період напіврозпаду буде довгий… Якщо нефрит мав зберігати тіло, соціальний статус небіжчика, то мідь та окислювальні речовини, які Василь використовував, токсичні навіть у праці: замість того, щоб зберігати якусь цінність, вони мають її розчиняти», — розповідав куратор Одеського художнього музею Кирил Ліпатов виданню Your Art.
«Це таке поховання ще живого ворога», — додавав митець.
Відкриття виставки: п’ятниця, 2 травня.
Час: 17:00.
Де: вул. Корсака Івана, 1 (Музей Корсаків).
Відвідати виставку можна до 10 серпня.
Графік роботи музею:
у будні з 12:00 до 20:00;
у вихідні з 11:00 до 20:00.
Про автора
Василь Дмитрик родом з Франківщини, проте у 20 років поїхав здобувати художню освіту в одному з одеських коледжів, де і відбувалось його мистецьке становлення.