У Ковелі не дозволили пошуково-ексгумаційні роботи німецьких військових
-15afff4c0f1a8fb57c0ad5e53a167210.jpg)
В сквері, де передбачені пошукові роботи, планують також реконструкцію в межах декомунізації
Фото: misto.media
Під час сесії депутати Ковельської міської ради не дали дозвіл на проведення пошукових робіт, ексгумації та перепоховання останків німецьких військовослужбовців часів Другої світової війни.
Про це стало відомо з сайту Ковельської міської ради.
«Не на часі»
16 депутатів не голосували за проєкт. Світлана Верчук — єдина проти. Вважає, що це має почекати завершення війни.
Окрім того, в сквері, де передбачені пошукові роботи, міська влада планує реконструкцію в межах декомунізації пам’ятника в Меморіалі слави.
«Доцільніше було б зробити все це одночасно, а не копати парк по декілька разів. Окрім того, всі артефакти мають залишити в ковельському музеї, а не передавати у Луцьк», — аргументувала вона під час сесії.
Депутат Андрій Мигуля нагадав досвід минулої ексгумації німецьких військовослужбовців в Ковелі біля музичної школи. Каже, представники відповідальної організації не окультурили після себе територію, а музична школа зробила це своїми силами.
Тому на майбутнє треба буде зобов’язати організацію приводити в належний стан місце своєї діяльності, додає він.
Місце для проявлення людяності має бути й під час війни
«За» проголосувало 6 обранців громади. В коментарі misto.media вони пояснюють, що пошук та ексгумація останків дасть шанс нащадкам віднайти своїх рідних, відвідати їх могили.
«Людяність треба проявляти у всі часи. Йдеться ж не про виправдання дій, а про гідне ставлення до загиблих.
Це важливий крок для упорядкування історичної пам’яті, зміцнення репутації України як цивілізованої держави», — вважає Вадим Ткачук.
Перепоховання тіл, навіть сторони, яка була ворогом, — розповсюджена практика цивілізованих країн.
«Добре, що в Німеччині є організація, яка цим займається. А от ми повільно опрацьовуємо нашу історію. До прикладу, процес декомунізації повільний, на Волині повно пам’ятників ворогам України. Натомість культура вшанування своїх національних героїв — низька», — додає Руслан Александрук.
Де саме в Ковелі Німецький Союз з догляду за військовими похованнями планував свою роботу ми повідомляли раніше.