Ситуація в Суджі, підготовка до переговорів і напруга на Сумщині. Новини війни
-a37dcdcc039c8d7d2abe283677ab6d19.png)
Українські сили нещодавно просунулися поблизу Торецька та Покровська, а російські сили просунулися в Курську область та поблизу Борової, Торецька та Великої Новосілки.
Інститут вивчення війни опублікував звіт про ситуацію щодо переговорів та стану на фронті.
Що на Курщині
Геолокаційні кадри, опубліковані 12 березня, показують, що російські війська захопили Суджу та просунулися до південної Заолешенки (безпосередньо на північний захід від Суджі).
Українське джерело, пов’язане з українською військовою розвідкою, 12 березня повідомило, що українські війська почали відхід із Суджі. Український генштаб поки цієї інформації не підтверджує.
Геолокаційні кадри, опубліковані 11 березня, показують, що російські війська нещодавно просунулися на захід від Басівки (на захід від Суджі через міжнародний кордон у Сумській області). Українська сторона також не коментує просування російських військ з боку державного кордону на Сумщині.
Президент Росії Володимир Путін відвідав російський військовий командний пункт у Курській області вперше після вторгнення України в Курську область у серпні 2024 року. Тут він заслухав доповіді начальника Генерального штабу РФ генерала армії Валерія Герасимова, який відзначив успіх операції, під час якої росіяни використовували підземний трубопровід для прихованого наступу на українські позиції в Суджі.
Путін заявив, що російські війська повинні захопити всю Курську область «в найкоротші терміни».
Харківська область
Нещодавно російські війська просунулися на напрямку Борової, зокрема в північну Богуславку (на північний схід від Борової) і, ймовірно, захопили Загризове (безпосередньо на північний схід від Богуславки).
Російські війська продовжували наземні атаки поблизу Нової Кругляківки, Богуславки, Загризового, Зеленого Гаю, Чернещини, Греківки.
Донеччина
Українські сили нещодавно просунулися в південній частині Торецька, а росіяни — в північній.
Офіцер української бригади заявив, що російські війська збільшили інтенсивність атак на Торецькому напрямку і проводять і механізовані, і дрібнопіхотні штурми. Вони використовують «велику концентрацію» всіх типів безпілотників.
Українські війська мали успіх у західній Лисівці (на південний схід від Покровська).
Російські війська атакували під самим Покровськом та в навколишніх селах.
Офіцер української бригади, яка діяла на Покровському напрямку, заявив, що російські війська посилили наступ піхоти в цьому районі. Речник іншої української бригади, яка діє на Покровському напрямку, заявив, що російські війська ведуть піхотні штурми вночі, ймовірно, щоб краще прикритися від української розвідки.
Геолокаційні кадри, опубліковані 12 березня, показують, що російські війська нещодавно захопили Дніпроенергію (на північ від Великої Новосілки).
Що з переговорами
12 березня речник Кремля Дмитро Пєсков дав розпливчасту відповідь на пропозицію США та України про 30-денне припинення вогню.
Президент Росії Володимир Путін може стати заручником пропозиції про припинення вогню, на яку погодилася Україна, щоб отримати превентивні поступки до початку офіційних переговорів про припинення війни.
12 березня агентство Reuters повідомило, що високопоставлені російські джерела заявили, що угода про тимчасове припинення вогню повинна буде «врахувати» прогрес Росії на полі бою та «розв’язати занепокоєння [Росії]». 12 березня Bloomberg повідомило, що джерела, знайомі з думкою Кремля та ситуацією, заявили, що Путін «розтягне часові рамки» погодження на тимчасове припинення вогню, щоб переконатися, що його умови «враховані».
Високопоставлені чиновники США та України заявили, що мета тимчасового припинення вогню полягає в тому, щоб Росія та Україна продемонстрували свою готовність до миру, і що тимчасове припинення вогню та переговори про припинення війни є окремими питаннями, тоді як Кремль може мати намір об’єднати їх.
Повідомлення російського інсайдера про вимоги, які Кремль може висунути до погодження тимчасового припинення вогню, узгоджуються з публічними заявами російських офіційних осіб за останні місяці.
На тлі розмов про війну в Україні 11 березня відбулася телефонна розмова директора Центрального розвідувального управління США Джона Реткліффа та керівника Служби зовнішньої розвідки Росії Сергія Наришкіна.
5 березня західні ЗМІ повідомили, що адміністрація Трампа спеціально призупинила обмін розвідданими, що підтверджують цілевказівки українських ударів HIMARS, а 11 березня офіційні особи США та України підтвердили, що Сполучені Штати відновили обмін розвідданими з Україною.