Волинь першою в Україні почала навчати медичних капеланів
-ebd99408c6d1ed40a051f4fa1425ca43.jpg)
В складні часи дуже важлива духовна підтримка.
Фото: unsplash
У Волинському медінституті священників, які служать у храмах при лікарнях, навчають першої домедичної і медичної допомоги, догляду за пацієнтами, психології тощо. Курси закінчила перша група з 20 медичних капеланів.
Підготовку у межах проєкту «Клінічне душпастирство» на Волині розпочали у вересні 2024 року на базі Волинської Православної Богословської академії, розповів misto.media керівник курсів протоієрей Назар Бабій.
До першої групи увійшли 20 священників, які працювали у лікарнях чи інших медичних закладах на волонтерських засадах. Це священнослужителі з Волині, Рівненщини, Львівщини, Івано-Франківщини, Тернопільщини та Хмельниччини.
До курсів долучився і Волинський медичний інститут, на базі якого капелани пройшли навчання із першої домедичної і медичної допомоги, основ фізіології людини, здорового способу життя, інфекційного контролю та біоетики, психології і психіатрії, догляду за пацієнтами, зокрема й паліативними хворими, дітьми і літніми особами, людьми з інвалідністю і залежностями.
7 лютого капелани закінчили курси, склавши відповідні екзамени та захистивши практику, і отримали сертифікат про закінчення цих курсів. Їм присвоїли спеціалізацію «Капелан в охороні здоров’я. Клінічне душпастирство».
Відтепер вони можуть офіційно працювати у медзакладах.
17 лютого стартують курси для наступної групи капеланів.
Фото з фейсбук-сторінки Волинської Православної Богословської академії.
Запит на послуги медичних капеланів у лікарнях дуже великий, зазначає протоієрей Назар Бабій. Пацієнти часто хочуть посповідатися чи щоб капелан помолився за них. Просять духовну літературу, комусь просто треба поговорити у складній ситуації і отримати підтримку. У медзакладах перебуває багато військових із пораненнями, їм та їхнім рідним особливо потрібна допомога.