У Луцьку розпочалось голосування за проєкти Бюджету участі 4.5.0.
Бюджет участі — процес взаємодії міської влади Луцька з громадськістю. Жителі пропонують свої проєкти на розв’язання проблем громади та відкритим голосуванням визначають переможців. А з бюджету міста виділяють на це кошти.
Цього року ідеї, подані на Бюджет участі 4.5.0, спрямовані винятково на підтримку Сил безпеки й оборони України, цивільний захист, підготовку до національного спротиву, забезпечення функціонування інфраструктури та підтримку населення в умовах воєнного часу. Голосування триває до 10 червня.
Усього подали 23 проєкти. Але 4 з них не допустили до голосування. В Департаменті економічної політики Луцької міської ради пояснили misto.media, що основною причиною для відхилення проєктів було те, що автори хотіли реалізувати їх на приватних територіях. Але оскільки Бюджет участі реалізується для громади, то все майно повинно бути на балансі міської ради. Таким учасникам запропонували вибрати заклад комунального майна для реалізації своїх ідей, але вони відмовились.
Загальний бюджет конкурсу — 4 млн гривень. На кожен проєкт можна виділити не більше ніж 250 тисяч. Тож переможців буде 16. Голосувати можна за 5 проєктів зі всіх поданих. Для цього потрібно мати реєстрацію Луцької громади та авторизуватися у системі.
Які проєкти надійшли цьогоріч на конкурс
На закупівлю дронів для 100 ОМБр подали 6 проєктів:
3 Дрони Dji Mavic 3 pro для батальйону безпілотних систем 100 ОМБр.
DJI Mavic 3 T Thermal для батальйону безпілотних систем 100 ОМБр.
Для 14 ОМБР хочуть придбати 3D принтери, які необхідні саперам при мінуванні та розмінуванні території.
Для снайперського підрозділу Сил спеціальних операцій Збройних Сил України хочуть купити 2 тепловізійні приціли Senopex DOT S5.
Також подали проєкт на закупівлю бензопил і 4 бензорізів для рятувальників Першого державного пожежно-рятувального загону ДСНС України у Волинській області для роботи на деокупованих територіях Сходу і Півдня України.
Десантно-штурмовий підрозділ хочуть забезпечити засобами РЕБ та комплектуючими.
Також пропонують придбати матеріали для плетіння маскувальних сіток.
Ще хочуть організувати лазерний мультимедійний тир на базі КЗ «Луцький міський молодіжний центр».
Для безплатних занять із самооборони просять надати кошти на закупівлю спортивного інвентарю.
Подали ідею на облаштування простору соціально-психологічної підтримки вимушено переміщеним до Луцька українцям.
Хочуть закупити обладнання, меблі та комп’ютерну техніку для навчання з ментального здоров’я в умовах війни (музей історії сільського господарства Волині — етнографічний музей-скансен в смт Рокині).
Також подані пропозиції на ремонт підвальних приміщень, що використовуються як укриття в Луцькій гімназії № 3, Луцькому ліцеї № 21 імені Михайла Кравчука, ліцеї № 27.
Більш детально ознайомитись із кожним із проєктів можна на електронному сервісі «Громадський бюджет». Голосування триває до 10 червня. Для участі потрібно зареєструватися за допомогою BankID чи електронного цифрового підпису.
Визначення проєктів-переможців відбудеться з 11 по 15 червня 2024 року.
А хто не встиг, але хоче подати свої ініціативи в другому півріччі, то може отримати таку нагоду з 1-го по 30 вересня, адже у 2024 році Бюджет участі проведуть двічі. Реалізувати проєкти першого конкурсу планують до кінця поточного року, другого — у 2025 році.