Будинок офіцерів стане музеєм науки. Політех пояснює, чому ціни на ремонт вище ринкових
Будинок офіцерів хочуть розпочати ремонтувати вже цьогоріч, щоб облаштувати музей науки. У кошторис, кажуть проєктанти, заклали вищі ціни на матеріали через те, що ця будівля — пам’ятка, а ще заклали інфляцію та доставлення.
Пресконференція відбулась у п’ятницю, 24 січня.
Що це за споруда
Пам’ятка архітектури місцевого значення знаходиться на вулиці Винниченка, 8. Приміщення було збудоване у 1930 за проєктом відомого польського архітектора Мар’яна Лялевича. Спершу тут був Земельний банк. Будівля мала дві споруди: банк та будинок, у якому проживали працівники установи.
Після 1939 року фасад обвішали портретами радянських вождів. Після Другої світової війни будівлю стали називати Будинком офіцерів.
Пізніше, у перші роки незалежності України, приміщення здавали під комерцію. Тут був більярд, музей, спортзал та бар, де проводили концерти та дискотеки. Тривалий час воно було на балансі Міністерства оборони.
Згодом його продали приватній фірмі, а потім — ВАТ «Райффайзен Банк Аваль». Після цього приміщення знову повернули у власність Міноборони, а на початку нульових передали у Міносвіти. У 2016 році приміщення в центрі Луцька поставили на баланс ЛНТУ.
Ремонт
З 2008 року споруда стояла пусткою і почала руйнуватись. ЛНТУ оголосив тендер на ремонтні роботи у 2024 році.
Тут планують організувати музей науки. Роботи заплановані на три роки — до 31 грудня 2027. Загальна вартість складає 128 млн грн. Тендер на виконання робіт виграло львівське ТзОВ «Вельт Капітал».
Крім ремонту, проєкт передбачає облаштувати будівлю доступною. Зокрема, передбачені пандуси та два гусеничних підйомники для колісних крісел. Також передбачене укриття.
В планах цьогоріч:
укріпити всі фундаменти;
провести комунікації;
облаштувати фасад будівлі.
Ремонт планують розпочати вже у лютому — березні 2025 року.
Звідки гроші
На реставрацію ЛНТУ цьогоріч планує виділити 10 млн грн власних коштів.
За словами ректорки університету Ірини Вахович, як основне джерело фінансування будуть розглядати грантові кошти та гроші від іноземних партнерів. Вже на наступному тижні запланована зустріч з норвежцями, французами та поляками. Крім того, гроші планують брати:
з власного спецфонду університету;
від благодійників;
державних програм відновлення.
Ціни
Журналісти видання «Наші гроші» проаналізували ціни на матеріали для реставрації будівлі та запевнили, що вони завищені мінімум удвічі.
Після цієї публікації університет скликав пресконференцію, а прокоментувати кошторис університет запросив проєктантів.
Матеріали, які використовуються під час реставраційних робіт у сумі відрізняються від звичайних, переконує директор ТОВ «Волиньпрестижпроект» Олег Кичма. Тому ціна, каже, і вказана більша.
Крім того, у суму ще й заклали інфляцію, оскільки роботи та закупівлі будуть проводити ще 3 роки, додав юристконсульт підрядника ТОВ «Вельт Капітал» Назарій Жеребецький. А також включили доставлення матеріалів.