Із лютого частина волинян платитиме за електроенергію по-іншому
Нові умови оплати будуть діяти для тих, хто користується лише електроопаленням або проживає у негазифікованих багатоквартирних будинках.
Про це повідомила в коментарі misto.media директорка ТОВ «Волиньелектрозбут» Оксана Гентіш.
Як було раніше
Якщо споживач використовував до 2000 кВт на місяць, то треба було платити 2,64 грн/кВт-год.
Якщо ж спожитих кВт було понад 2000, то за кожен з них треба було платити по 4,32 грн/кВт-год.
Що змінилось
Тепер же за перші спожиті 2000 кВт ціна буде така сама — 2,64 грн/кВт-год. А вже за кожен наступний кіловат доведеться платити по 4,32 грн/кВт-год.
Тобто, стало економніше. Відповідну постанову ухвалив Кабінет Міністрів України у п’ятницю, 17 січня. Вона набере чинності з 1 лютого.
Для кого діють зміни
Диференційовані тарифи на електроенергію передбачені на цей опалювальний сезон для двох категорій побутових споживачів:
для тих, у кого узаконені електроопалювальні установки без іншого виду опалення;
для мешканців негазифікованих багатоквартирних будинків, у яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання.
Період дії тарифів лишився такий самий — по 30 квітня.
Крім того, у тих, в кого встановлений двозонний лічильник (і: Лічильник, який дозволяє платити за електроенергію за різними тарифами (вночі — дешевше, вдень — за звичайним тарифом, в піковий період — дорожче) знижки будуть сумуватися.
Тобто, в нічні години (з 23:00 до 07:00) за перші спожиті 2000 кВт ціна буде 1,32 грн/кВт-год. А за кожен наступний кіловат 2,16 грн/кВт-год.
Зміни в оплаті електроенергії торкнуться близько 9 тис. споживачів. Це, зокрема, майже 3,7 тис. споживачів, які проживають в негазифікованих багатоквартирних будинках.
Більшість з них — на Любомльщині та Маневиччині. Серед них 30 — з Луцької територіальної громади. А також понад 5 тис. споживачів, які узаконили електроопалення, серед яких 1015 споживачів з Луцької громади.
До слова, до 1 лютого ще є можливість встановити двозонний лічильник. Для цього треба звернутись у Волиньобленерго.
У «Волиньелектрозбуті» нагадують, що є затверджена процедура підтвердження факту відсутності газифікації багатоквартирних будинків та існує алгоритм дій для підтвердження обладнання житлового будинку електроопалювальною установкою. Якщо побутовий споживач хоче зафіксувати для себе диференційовані тарифи на час опалювального сезону, то про це варто подбати.