У Луцьку біля спортклубу «Sport Life» влаштували акцію про безбар’єрність
Луцькі активісти ГО «Зруш Скелю» влаштували акцію «Час поліпшувати доступність для людей з інвалідністю», під час якої закликали спортивний клуб «Sport Life» зробити його доступним для людей з інвалідністю.
Подія відбулась у вівторок, 7 січня.
Головна проблема — фізична недоступність клубу для ветеранів та цивільних людей з інвалідністю. Спорткомплекс, зокрема, не пристосований для потреб людей, які рухаються на кріслі колісному.
До прикладу, між першим та другим поверхами не встановлений ліфт, тому провести час у тренажерному залі буде проблематично, а для когось неможливо.
Через відсутність ліфта людина на кріслі колісному не дістанеться до тренажерного залу і може скористатися тільки тими секціями, які розташовані на першому поверсі.
Серед них: лазня, басейн та студії групових програм.
Аби привернути увагу керівництва до проблем, які заважають вільно відвідувати спорткомплекс, перед фасадом активісти поставили 7 перевернутих крісел колісних, біля кожного з яких були закріплені постери із відповідними висловами про інклюзивність.
Посередині, між рядами крісел, на білому полотні розлили вишневий сік, що символізував кров, навпроти постера зі словами: «Кров, яка ллється на фронті, не має бути знецінена в тилу».
Голова ГО «Зруш Скелю», ветеран з інвалідністю Євген Сивопляс каже, що цікавиться спорткомплексом та його фізичною доступністю ще з літа.
Нещодавно чоловік відвідував фітнес-клуб, але виявив, що користуватись послугами ризиковано, тому що заклад не пристосований до потреб людей, що користуються кріслом колісним.
Попри це, ветеран неодноразово звертався до команди «Sport Life», а також поділився списком, в якому зазначив, що варто змінити для досягнення безбар’єрності:
поставити кнопку виклику персоналу;
замінити підлогу чи покриття на більш жорстке, а не глянцеве;
облаштувати тактильну смугу яскравого кольору перед входом у спортзал;
позначити першу й останню сходинки контрастними смугами;
ширина дверей має бути не менше 90 см, щоб людина на кріслі колісному могла вільно зайти у заклад;
на рецепції біля стійки має бути заглиблення для ніг;
гумові килимки у басейні є, однак їх потрібно зафіксувати;
облаштувати підйом на другий поверх, до прикладу ліфт.
Зі слів ветерана, у спортзалі зняли двері у роздягальню, а також двері між роздягальнею і кімнатою з душем, на решту рекомендацій ніяких змін немає.
Донедавна потрапити на перший поверх комплексу на кріслі колісному було можливо, але тепер турнікет до лазні замінили, у зв’язку з цим туди не можливо заїхати.
Зрештою Євген пішов у відділ сервісу «Sport Life», аби вчергове поговорити про бар’єрність закладу, а крім цього дізнатись, чи планує фітнес-клуб змінювати ситуацію.
Після розмови у відділі сервісу до Євгена Сивопляса вийшов начальник служби безпеки Сергій. Вони пройшлися спортзалом і обговорили, що саме робить заклад недоступним.
Євген Сивопляс звернув увагу на паркувальні місця для людей з інвалідністю і на те, що вони повинні бути більшого розміру. На це працівник спортклубу зазначив, що приміщення орендоване, тому такі рішення потрібно узгоджувати з власниками.
На рецепції ветерана попросили продублювати та написати всі питання й пропозиції. Згодом документ потрапить до центрального офісу «Sport Life» у місто Київ, де його розглянуть та ухвалять рішення щодо виділення коштів на обладнання спортзалу.