У луцьких парках з’являться нові годівниці для птахів
У Центральному парку культури та відпочинку ім. Лесі Українки та в інших парках Луцької громади розмістять годівниці та штучні гнізда.
Про це інформує Луцька міська рада.
У Волинському обласному еколого-натуралістичному центрі щороку проводять конкурси з виготовлення штучних гнізд та годівничок для птахів. Конкурсні експонати, які виготовили вихованці освітніх закладів, поповнять міські парки та сквери.
У понеділок, 23 грудня, працівники центру передали в КП «Парки та сквери міста Луцька» штучні гнізда та годівниці. Їх мають розмістити в орнітологічному заказнику «Пташиний гай», що розташований у Центральному парку культури та відпочинку ім. Лесі Українки, та в інших парках Луцької громади.
Підгодувати пернатих може кожен відвідувач зони відпочинку, але корм має бути правильним.
Чим можна годувати птахів взимку
Найулюбленішим кормом для більшості видів пташок є:
пшениця;
ячмінь;
просо;
овес;
вівсяна та перлова каші.
Горобців варто годувати несмаженим несоленим насінням соняшника, сойок — білим насінням гарбуза, костогризів — плодами горобини і калини, щигликів — несоленими чищеними горіхами, дятлів і шишкарів — шишками, жолудями, горіхами, снігурів та омелюхів — насінням клена та ясена.
Не можна давати птахам їжу:
смажену;
гостру;
жирну;
кислу або зіпсовану.
Не можна давати хліб водоплавним птахам, бо:
це послаблює їхні інстинкти шукати їжу. Птахи — дикі істоти, які мають самі про себе подбати (навіть якщо вони живуть в парку);
їм стає складно їсти іншу їжу, вони не доотримують поживні речовини. Через це в таких птахів можуть сформуватися так звані «крила ангела»: порушення, коли крила птаха стирчать, а не обтічно лежать на тілі. Цей стан невиліковний, у більшості випадків птахи з такими порушеннями не в змозі літати;
хліб, який птахи не з’їдають, кисне та гниє, створює неприємний запах. Це шкодить водоймі: прискорює ріст бактерій та водоростей, які виділяють токсини, шкідливі для популяції риб;
хліб приваблює хижаків — наприклад, щурів, які переносять лептоспіроз;
мокрий та гнилий хліб — ідеальне місце для розмноження цвілі. Вона може потрапити в легені качок і призвести до їхньої смерті.