Де на Волині ЄС дав гроші на житло для переселенців

Будинок для вимушених переселенців у Ковелі. Фото: фейсбук Ігоря Чайки
У межах двох грантових проєктів в чотирьох громадах Волині коштом ЄС реконструювали або почали зводити житло для вимушених переселенців.
Реконструкція будівель чи ремонт
За статистикою Волинської ОВА, станом на грудень 2024 року на Волині перебуває 42 тис. вимушених переселенців.
У Ковелі, Луцьку та селі Тростянець Ківерцівської громади вдалося залучити грантові кошти на переобладнання та реконструкцію будівель під квартири вимушеним переселенцям.
Йдеться про проєкт Північної екологічної фінансової корпорації NEFCO в рамках програми «Підтримка ЄС для нагальних потреб розміщення внутрішньо переміщених осіб в Україні». На ремонт та реконструкцію будівель у 10 населених пунктах України ЄС виділив 19,4 млн євро. Три з них — на Волині.
Ковель
Під житло для вимушених переселенців у місті переобладнали дві будівлі, які раніше використовувалися для адміністративних та навчальних цілей. Станом на квітень 2024 року у Ковелі було приблизно 4,5 тис. внутрішньопереміщених осіб.
У рамках програми на реконструкцію будинків виділили 1,86 млн євро. Там створили 24 однокімнатні квартири. Один з будинків обладнали сонячною системою нагрівання води — на даху встановили сонячні колектори. У місті отримали квартири переселенці з Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.

Будинок для вимушених переселенців у Ковелі. Фото: фейсбук Ігоря Чайки
Тростянець, Ківерцівська громада
Станом на лютий 2024 року Ківерцівська громада прийняла понад 3 тис. переселенців (її населення становить близько 18 тис. осіб, — mm).
У Тростянці провели реконструкцію гуртожитку школи-інтернату. Там зробили капітальний ремонт, утеплили приміщення, поставили теплову помпу, сонячні панелі та генератор. Також гуртожиток має укриття та їдальню, якими можуть користуватись і місцеві жителі. Квартири повністю вмебльовані та з необхідною побутовою технікою.
На це з Європейського Союзу виділили 1,5 млн євро. У 18 квартирах проживає близько 70 переселенців. Це переважно жінки з дітьми та багатодітні сім’ї.

Будинок для вимушених переселенців у Тростянці. Фото: NEFCO
Луцьк
Приміщення навчально-лабораторного корпусу ЛНТУ перетворили на гуртожиток для студентів та викладачів-переселенців за 1,66 млн євро. Окрім підведення основних комунікацій, у будинку замінили дах, поставили нові вікна та двері і утеплили фасад. Гуртожиток обладнали меблями та побутовою технікою.
Створили житлові кімнати, кухні, санвузли та місця загального користування. Загалом гуртожиток розрахований на 180 осіб та має: 54 кімнати (з яких 8 — інклюзивні); 7 кімнат поліпшеного планування; 8 смартквартир; 16 загальних кухонь та 14 загальних санвузлів (з яких 2 — інклюзивні).

Будинок для вимушених переселенців у Тростянці. Фото: фейсбук Ігоря Поліщука
Нове житло
На Волині NEFCO реалізовує ще один проєкт ЄС «Житло для внутрішньо переміщених осіб та відновлення звільнених міст в Україні».
Нововолинськ
Тут будують 2 будинки для переселенців.
Це будуть багатоповерхівки на 5-му мікрорайоні. Поряд із ними зводять також спортивний майданчик, який буде доступний усім жителям громади.
Зараз активно триває будівництво. Передбачено 104 квартири для вимушених переселенців. Загальна сума гранту складає 7,1 млн євро.

Будівництво багатоповерхівки у Нововолинську. Фото: фейсбук Бориса Карпуса