Допомога фронту. Як волонтерам залучати молодь до своїх проєктів
Форум волонтерських ініціатив у Луцьку зібрав представників місцевих організацій. Одна з дискусій стосувалась того, як залучати молодь до цього руху. Розповідаємо головне.
Захід відбувся у п’ятницю, 13 грудня, в приміщенні ЛНТУ.
Місце або локація
Спочатку повинно бути місце, в якому відбуваються трансформації й буде комфортно усій команді, вважає координаторка Центру ветеранського розвитку «Ветеран хаб» ЛНТУ Олена Третяк.
До його роботи хочуть залучити студентів. Молодь вже долучається до зборів на потреби захисників, відвідує військових у госпіталях, на фронті, влаштовуючи там акустичні вечори.
Патріотичне виховання
Волонтерство — один з елементів патріотичного виховання, вважає директор ліцею № 2 Роман Поліщук.
«Ми заохочуємо дітей до важливих процесів, щоб вони стали частинкою волонтерства», — зазначив він.
До прикладу, в плетінні маскувальних сіток діти можуть зробити щось неідеально чи не зрозуміти процес, однак цінно те, що вони вчаться на своїх помилках і роблять успіхи.
Учні активно беруть участь у шкільних ярмарках, які тепер проводяться частіше, але в меншому масштабі: кожен клас організовує один захід на рік. Тепер діти готують власноруч вироби вдома, а не купують у магазинах і перепродають, тому що «так треба».
Командна робота і практичний досвід
«Перед тим як запалити молодь, треба палати самому», — зазначила координаторка волонтерської роботи у ВНУ ім. Лесі Українки Ірина Левчук.
На її думку, волонтерство — це командна діяльність, де важливо працювати спільно, незалежно від віку чи інших другорядних факторів.
Практичний досвід дозволяє молоді відчути значущість своєї участі в спільній справі, вважає керівниця ГО Всеукраїнське об’єднання «Генерація змін» Наталія Прокопук.
Учасники цієї ГО організовують дискусії для дітей та молоді про події на фронті та потреби військових. Нещодавно у їхньому офісі відбулась екскурсія для учнів 3 класу ліцею № 22.
Діти повинні бачити результати своєї роботи. Важливо, коли вони отримують відгуки від тих, кому допомогли, це підвищує їхню мотивацію та бажання допомагати. Тож на екскурсії учні не тільки слухали про волонтерську діяльність, потреби військових, а й дізналися, як виготовляються окопні свічки та власноруч склали сухпайки для захисників.
Комунікація
«Вони — наше майбутнє, їм потрібно не на словах розповідати, а показувати, як це все виглядає насправді, дати доторкнутись і стати частиною команди», — вважає керівниця благодійної організації «Старе місто Луцьк» Лариса Новосад.
Так молодь зможе відчути, що вони є частиною великої справи, а не просто спостерігачами.
Бути відкритими з дітьми і молоддю, говорити з ними їхньою мовою і бути з ними на одній хвилі радить керівниця ГО «Розвиток мікрорайонів міста» Наталія Грушка.