Відверті розповіді про незручні ситуації розкривають творчий потенціал

Дослідження: відверті розповіді про незручні ситуації розкривають творчий потенціал

У цьому переконані  фахівці Школи менеджменту Kellogg (США), які провели ряд досліджень, аби довести це.

AliExpress WW
AliExpress WW
AliExpress WW
AliExpress WW
AliExpress WW

Перший експеримент об’єднав 111 учасників. Куратори розділили їх на дві групи: одних попросили пригадати випадок, за який вони відчувають сором, інших потрібно було розповісти історію, яка змушує їх пишатися собою.

Потім учасникам роздали скріпки для паперу і запропонували придумати для них якомога креативніший спосіб застосування. Люди з першої групи згенерували на 26% більше ідей, ніж з другої. Крім того, їх пропозиції були різноманітнішими — від використання скріпок в якості сережок до аксесуарів для коктейлів.

У другому експерименті брали участь 93 менеджера, що проходять університетські курси керівників. Їх рандомно розділили на групи по три людини — одні команди повинні були ділитися незручними моментами, а інші — приємними спогадами.

Спочатку більшість з тих, хто ділився сороміцькими історіями, не могли визначитися, хто розпочне першим. Але згодом усі долали збентеження і у результаті групи разом сміялися (над ситуацією та її незначущістю, а не над людиною).

Watsons UA
Watsons UA

Потім всіх учасників просили придумати, як незвично використовувати картонну коробку. Результат був такий же, як у першому експерименті — оповідачі сороміцьких історій впоралися із завданням більш ніж на 26% краще.

«Коли люди озвучують незручні ситуації, вони позбуваються самоцензури», — говорить Лі Томпсон, одна з авторів дослідження.

Фото: Tim Marshall (Unsplash)

Хостинг від HyperHost
Хостинг от HyperHost

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Top