На думку британських аналітиків, такий підхід сповільнить глобальне потепління.
Фахівці з британського аналітичного центру Autonomy з’ясували, що перехід на чотириденний робочий тиждень може допомогти людству в боротьбі з глобальним потеплінням.
Про це пише The Guardian.
Автори дослідження проаналізували рівень парникових газів в Великобританії, Швеції та Німеччини з 2012 по 2016 рік. Особливу увагу приділили викидам, які виробляють підприємства — в робочі години вони досягають свого піку, а на вихідних очікувано скорочуються. Крім того, у вихідні працівники роблять менше поїздок — відповідно, транспорт менше впливає на атмосферу.
«Для того, щоб покращити екологічну ситуацію та підвищити рівень екологічної свідомості у суспільстві потрібен ряд стратегій. Коротший робочий тиждень — одна з них. Цей пункт дає нам поживу для роздумів про те, як виглядатиме новий «зелений курс», який має взяти суспільство» — говорить Віл Стронг, один з аналітиків Autonomy.
Прес-секретар кампанії «Чотириденний робочий тиждень» Емма Вільямс заявила, що у доповіді Autonomy підкреслюється зв’язок між автоматизацією, скороченням робочого часу і надзвичайною ситуацією в кліматичних умовах.
«Крім поліпшення добробуту, гендерної рівності та підвищення продуктивності, вирішення проблеми зміни клімату є ще однією переконливою причиною, через яку ми всі повинні працювати менше» — підкреслила вона.
Експеримент з переходом на чотириденний робочий тиждень минулого року провели в одній новозеландської компанії. Він виявився вдалим: співробітники стали відчувати менше стресу, продуктивність підвищилася, а бізнес не зазнав збитків.
Віл Стронг додав, що технологічний прогрес і надзвичайна кліматична ситуація означають, що коротший робочий тиждень тепер не просто життєздатний, але і необхідний підхід.